Organizator:

AD ROOMS

Podziel się

Duet chmara.rosinke w nowym programie podczas ARENA DESIGN 2020

Ad Rooms czyli autorski sposób aranżowania wnętrz

 

AD ROOMS podczas ARENA DESIGN 2020 to pierwsza edycja programu skierowanego do twórców branży dizajnu. Projekt ma na celu pokazanie kreatywności, specyfiki stylu oraz wyjątkowego sposobu  aranżowania wnętrz. W ramach programu, ARENA DESIGN udostępniać będzie projektantom i biurom projektowym przestrzeń do zaaranżowania. Znamy już pierwsze biuro projektowe zaproszone do udziału w tym programie.

 

chmara.rosinke, bo o nich mowa, to duet polskich projektantów, którzy specjalizują  się w tworzeniu produktów, wnętrz i przestrzeni wystawowych. Ich wspólne działania sięgają roku 2011, kiedy to rozpoczęli prowadzenie wspólnego studia projektowego z siedzibą w Berlinie i Wiedniu. Ich dzieła i koncepty cechuje  duże wyczulenie na aspekty zmysłowe – różnorodność faktur, zapachów, dźwięków etc. pozwala na odbiór kreacji na zupełnie nowym i zaskakującym poziomie percepcji. Nie bez powodu ich realizacje często związane są z kulinariami i wnętrzami użytkowymi w tym zakresie. Najciekawsze z nich ujęte zostały w wydanej w 2019 roku przez Spector Books publikacji „mobile kitchens“ Do najważniejszych projektów duetu należą: mobile hospitality, timber daybad i moment for oneself,  zrealizowane dla The Prix Émile Hermès, oraz kooperacje z firmami modowymi COS i Tommy Hilfiger w obszarze projektowania elementów ekspozycyjnych.

 

Ania Rosinke i Maciej Chmara poznali się podczas studiów architektury wnętrz na ASP w Gdańsku.
Po ukończeniu studiów w Gdańsku spędzili rok na Kunstuniversität w Linzu, studiowali również  na Akademie der bildenden Künste i TU Wien, a następnie pracowali w kilku biurach architektonicznych. Ich edukacja obejmuje szeroki zakres dziedzin, od rysunku, historii sztuki, teorii architektury po projektowanie wnętrz i obiektów, co pozwala im na dobre zrozumienie pracy twórczej i jej realizacji.

 

 

Ich projekty były pokazywane podczas Milan, Dutch, Paris, New York and Vienna Design Week oraz na innych międzynarodowych targach i wystawach. chmara.rosinke otrzymali DMY Berlin Award, Neue Wiener Werkstätte Design Award, wyróżnienie Outstanding Artist Award za projekt eksperymentalny, trzykrotnie byli finalistami nagrody Prix Émile Hermès. Ich prace są częścią kolekcji w Austrian Museum of Applied Arts , Hofmobilien Depot oraz Kunstgewerbemuseum Berlin. W 2014 roku chmara.rosinke kuratorowali wystawę „Austria- South Africa : in discourse“ zrealizowanej w ramach Cape Town World Design Capital. W 2015 roku wraz z projektantami breadedEscalope
i Patrick Rampelotto otworzyli w Wiedniu galerie SPAZIO PULPO - przestrzeń eksperymentalnego projektowania. Ich prace zostały opublikowane miedzy innymi w  ICON, FRAME, Le Monde, Die Zeit, Süddeutche Zeitung, FvF, Elle decoration, Domus, Vogue, Icon, AD, this is paper, Damn i trend tablet. 

Obecnie chmara.rosinke wykładają na Universität der Künste Berlin.