Organizator:

Alexander Taylor: dream big!

Podziel się

Dream big – to hasło towarzyszy mi od samego początku. To naturalna część mojej pracy, mojej tożsamości -mówił Alexander Taylor podczas swojej prezentacji drugiego dnia ARENA DESIGN 2019.

Jako projektanci dostajemy realne okazje do zmiany świata, a z tym wiąże się olbrzymia odpowiedzialność. Nagle nie chodzi o to, żeby zaprojektować jedną parę butów, chodzi o to, żeby zmienić sposób w jaki buty są robione – dodał projektant. Opowiadał też o punktach zwrotnych swojej kariery i codziennych aspektach pracy w gronie najlepszych dizajnerów i studiów projektowych na świecie.

Alexander Taylor to projektant i innowator, współpracował m.in. z Zanotta, Established&sons, czy Alexandrem Mcqueenem. Dla marki Adidas wdrożył innowacyjną technologię produkcji PrimeKnit, która całkowicie ogranicza generowanie odpadów tekstylnych i do dzisiaj stosowana jest przez branżę obuwniczą. Lampę Fold light jego autorstwa posiadają w swoich zbiorach Museum of Modern Art W Nowym Jorku i Institute of Design w Chicago. Aleksander Taylor jest gościem specjalnym ARENA DESIGN 2019.

Drugiego dnia ARENA DESIGN 2019 mieliśmy też okazję spotkać się z Maciejem Zieniem, który opowiadał o powolnym choć nieuniknionym wkraczaniu mody do przemysłu meblarskiego. Z Agnieszką Polkowską, Anną Vonhausen, Mateuszem Sudą, Piotrem Kalinowskim i Michałem Mazurem rozmawialiśmy o dzisiejszych trendach w dizajnie (panel prowadziła Katarzyna Księżopolska, MAGAZIF). Podczas panelu prowadzonego przez Małgorzatę Stasinowską (GOOD INSIDE) porozmawialiśmy o transformacjach w polskim dizajnie i jego relacjach z biznesem. Gośćmi panelu byli: Magda Skibka (PLN DESIGN), Karol Starczewski (NowyModel.og), Martin Czyrnia DO_M), Michał Konarzewski (Dyle) i Karolina Komer (Talukko). Poznaliśmy też nowe metody zarządzania własnością intelektualną w obszarze projektowania wzornictwa podczas panelu prowadzonego przez dr hab. Mateusza Bieczyńskiego (UAP Poznań). Gośćmi panelu byli: Ronen Kadushin (Open Design / Berlin), Agnieszka Sikora-Długaj (UAP Poznań), Kamil Śliwkowski (Creative Commons Polska, Otwarte Zasoby) i Mateusz Wróblewski (UAP Poznań).