Organizator:

ARENA DESIGN dała szansę polskim startupom. Te ją wykorzystały!

Podziel się

W tym roku po raz pierwszy arenie DESIGN towarzyszyła wystawa Start-DESIGN-up, w ramach której zaprezentowane zostały te polskie startupy, które traktują design jako element budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Wystawa Start-DESIGN!-Up stanowiła prezentację potencjału kreatywnego i biznesowego młodych ludzi. Redakcja Take Me To Design oraz Design/Biznes wyselekcjonowała i zaprezentowała na swoim stoisku te firmy, które w swojej ofercie mają produkty nie tylko technologicznie innowacyjne, ale także dobrze zaprojektowane.

Na wystawie można było zatem zobaczyć: Musicon (muzyczny wynalazek), Photon (robot uczący grywalizacji), Skriware (drukarka 3D, uczy programowania i projektowania przedmiotów), Anima Smart Notificator (pierwszy na świecie notyfikator, “przyjaciel rodziny”), Plaster miodu – honeycomb (szablon do precyzyjnego docinania, obróbki materiałów) i EcoLife (domowa stacja AirQuality).

Ekspozycja cieszyła się sporą popularnością. Każdy zwiedzający mógł sprawdzić jak działa prezentowany produkt, porozmawiać z jego twórcą lub projektantem.  Studenci – pomysłodawcy jednego ze starupów – Anima Smart Notificator – rozpoczęli właśnie kampanię na Kickstarterze. Wdrożenie projektu do produkcji wymaga bowiem zebrania 40 tys. dolarów. Jest zatem szansa, że już niedługo Anima będzie dostępna na polskim rynku.

Fot. Piotr Sawczuk i Adrian Kaczanowski