Organizator:

Barbara Pol - Strefa Polskich Projektantów

Podziel się

Prowadziła galerię sztuki zajmując się promocją artystów w kraju i za granicą. Zrealizowała szereg projektów fotograficznych we współpracy ze Studiem Melon.

Barbara Pol jest absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2010 roku uczyła się rzemiosła ceramicznego w autorskiej pracowni Barbary Turkiewicz. W 2019 roku stworzyła markę 1210c i otworzyła własną pracownię w warszawskim Forcie Mokotów.

1210c to autorska marka ceramiki stworzona przez Barbarę Pol. Za liczbą kryje się temperatura wypału szkliw. 1210 stopni. Plus C czyli Celsjusza. 1210c.
W pracowni w warszawskim Forcie Mokotów powstają krótkie serie naczyń i personalizowane zestawy. Cały proces wykonywania przedmiotu przebiega ręcznie stąd brak dwóch identycznych egzemplarzy. Powtarzalność jest możliwa, ale z zachowaniem marginesu tolerancji. Wszystkie naczynia to unikaty, z których można budować zestawy.

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.