Organizator:

Barbara Stelmachowska - Formy Przyszłości

Podziel się

Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w ubiegłym roku rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Barbara Stelmachowska urodzona w 1989 roku w Poznaniu. Finalistka międzynarodowego konkursu makeme! 2015, Young Design oraz Electrolux Design Lab. Laureatka konkursu Haier Design Prize by IF. 

W swoich projektach porusza zagadnienia związane z przestrzenią miejską, problemami społecznymi oraz projektowaniem zrównoważonym. W ostatnich realizacjach skupia się na rzemiośle, akcentując pracę ludzkich rąk jako niemierzalną wartość.

 

Kwiaty polskie to zestaw porcelanowych kubeczków, które sztaplowane tworzą jeden obiekt. Całość zdobiona jest kolażem powstałym z rysunków kwiatów używanych do dekorowania tradycyjnej porcelany produkowanej w fabryce w Ćmielowie.
Projekt powstał podczas miesięcznej rezydencji w fabryce porcelany. Łączy nostalgię, tęsknotę za przeszłością i babcinymi zastawami z zamiłowaniem do architektonicznej, modernistycznej prostoty.
W pełni funkcjonalne jako naczynia do picia kubeczki, w czasie gdy nie są używane stają się modułową dekoracją.

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.