Organizator:

Barbara Stelmachowska i Mateusz Ligocki w strefie Polskich Projektantów

Podziel się

Duet projektantów stawiający pierwsze wspólne kroki. Na co dzień działają w Poznaniu. Połączenie doświadczenia artystycznego z inżynieryjnym pozwala im z powodzeniem łączyć rzemiosło z przemysłowym myśleniem o obiektach.

Barbara Stelmachowska, projektantka urodzona w 1989 w Poznaniu. Absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, w ubiegłym roku rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Finalistka międzynarodowego konkursu makeme! 2015, Young Design 2016 oraz Electrolux Design Lab 2016. Laureatka konkursu Haier Design Prize by IF.

Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz oraz ceramiki użytkowej. Działa w nurcie projektowania zrównoważonego, porusza zagadnienia związane z problemami społecznymi.

 

Mateusz Ligocki, projektant mebli, urodzony w 1994 roku w Poznaniu. W 2018 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Łączy artystyczną wizję nowego produktu z realiami konstrukcyjnymi, technologicznymi oraz sprzedażowymi. Projektuje z pasji, na co dzień natomiast zajmuje się zagadnieniami związanymi z technicznymi aspektami tego zawodu związanymi głownie z wdrażaniem oprogramowania CAD.

 

 

 

Totemy - kolorowe stołki w dwóch rozmiarach. Sprawdzą się jako dodatkowe siedzisko w domu, pomocniczy stolik czy kwietnik. Zawsze pod ręką gdy ich potrzebujesz.

plywood, steel / sklejka brzozowa, stal

wymiary:

totem mały (w/s/g): 34 / 28 / 28 cm

totem duży (w/s/g): 49 / 32 / 32 cm

 

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.