Organizator:

Bartek Mejor - W strefie Polskich Projektantów

Podziel się

Młody Projektant Roku 2015 w plebiscycie polskiej edycji Elle Decoration. Wyróżniony trzykrotnie nagrodą Must Have przyznawaną najlepiej zaprojektowanym polskim produktom.

Bartek Mejor prowadzi pracownię projektowania ceramiki na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest absolwentem Royal College of Art w Londynie, studiował też projektowanie ceramiki w Bath Spa University. Współpracuje jako projektant z wiodącym producentem porcelany i kryształu, portugalską marką Vista Alegre; pracował też jako konsultant dla producentów takich jak Wedgwood i Royal Doulton. Nowe kolekcje Mejora są regularnie prezentowane na światowych targach (Ambiente, Maison&Objet, Equip’Hotel), a prace autorskie pokazywane były m.in w Muzeum Narodowym w Moskwie i wystawach w Londynie, Mediolanie i Hong Kongu.

 

 

 

LUNAIRE

Edycja/Studio Mejor

Kolekcja porcelany stołowej, talerz deserowy.

Porcelana, wymiary: 3cm x 28cm x 28cm

 

 

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.