Organizator:

JAN KOCHAŃSKI

Podziel się

Racjonalne wykorzystywanie materiału według Jana Kochańskiego

Przestawiamy jednego z laureatów drugiej edycji konkursu Projektanci Roku

 

Pasję do tworzenia nowych rzeczy mam w sobie od kiedy pamiętam Moja wiedza techniczna i procesy eksperymentalne pomagają mi tworzyć wyrafinowane obiekty. 

 

Jan dorastał w rodzinie projektantów. Dzieciństwo spędzone w pracowni ojca silnie wpłynęło na jego osobowość jako twórcy. Od najmłodszych lat budowanie nowych rzeczy było sposobem na zabawę i spędzanie wolnego czasu.

 

Studiował na wydziale Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 2009 r.) oraz na Politecnico di Milano na Wydziale Wzornictwa (2006). Pracując w studiach projektowych w Warszawie i Amsterdamie zdobywał doświadczenie w pracy z przemysłem i największymi markami. W czasie pracy w studio Karima Rashida rozwijał nie tylko swój warsztat, ale też wiedzę odnośnie procesów związanych z wdrażaniem nowych produktów.

 

Od 2009 Jan Kochański pracuje na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie jako asystent w pracowni Projektowania Mebli i opracowuje rozprawę doktorską związaną z tematem ergonomii siedziński i teorii projektowania. Od 2016 współpracuje z Poznańską School of Form, gdzie prowadzi kursy związane z projektowaniem obiektów oraz przestrzeni i wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych w projektowaniu.

 

Od 2013 Jan prowadzi własne studio projektowe w Warszawie. Przestrzeń pracowni jest platformą do poszukiwań i eksperymentowania. Dobrze wyposażona modelarnia pozwala mu na budowanie prototypów i eksperymentowanie z różnymi technikami obróbki materiału. Jego proces projektowy jest nierozerwalnie związany z budowaniem prototypów, które są wspomagane nowoczesnymi technikami komputerowymi.

 

Nagrodę i wystawę Projektanci Roku ARENA DESIGN 2019 wspiera PURO Hotels.