Organizator:

Jan Libera w strefie Form Przyszłości

Podziel się

W swojej działalności kieruje się zasadą, że wzornictwo ma pomagać ludziom, a nie być wyłącznie stylizacją. Dlatego proces twórczy rozpoczyna od dokładnego przeanalizowania danego zagadnienia i zrozumienia, tego, czego tak na prawdę potrzebuje przyszły użytkownik.

Jan Libera ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w Studiu Rygalik gdzie pracował przy projektach wzorniczych dla czołowych polskich marek w Polsce i zagranicą oraz w pracowni architektonicznej Jana Strumiłły gdzie miał okazję pracować przy projektach architektonicznych.

Dopiero w oparciu o wyniki badań projektant rozpoczyna tworzenie szkiców, a w dalszej kolejności modeli i prototypów. Do ich tworzenia wykorzystuje tradycyjne techniki modelarskie jak i najnowsze technologie np. takie jak druk 3d.

 

 

Swan Table, to stół outdoorowy, którego konstrukcja wykonana jest z giętej numerycznie stalowej rury.
Dzięki zmianie długości łączyn stół może być łatwo skalowany i produkowany w różnych rozmiarach.

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.