Organizator:

Light on Tour na ARENA DESIGN

Podziel się

Czy można zaprojektować światło? A może to światło zaprojektowało nas? Bez jego energii nie byłoby życia na Ziemi, platońskiej teorii pierwotnych idei ani iPhonów. „Light on Tour” to seria autorskich wykładów o związkach światła z dziedziną dizajnu. Fascynująca trasa tej podróży przebiega przez rejony fizyki, sztuki, fotografii, miejskich przestrzeni oraz przemysłowego wzornictwa. Zaprasza kuratorka, historyczka sztuki i dziennikarka, Anna Diduch

Od listopada 2018 do lutego 2019 w Instytucie Dizajnu w Kielcach trwała wystawa “Spektrum Światła. Dizajn i fotony”, kuratorowana przez Annę Diduch. Seria prelekcji powstała z potrzeby podzielenia się i opowiedzenia o tym, co nie znalazło się na wystawie lub zostało na niej tylko wspomniane.

Podczas ARENA DESIGN odbędzie się premierowy odcinek „Light on Tour”. Będzie on nawiązywał do tegorocznego tematu wydarzenia, czyli „transformacji”. Widzowie dowiedzą się m.in., jak wynalazek Edisona zrewolucjonizował kształt światła, jak postulat dostępu do światła w projektowaniu modernistycznym miał wpływać na transformację XIX-wiecznego społeczeństwa oraz czym jest zanieczyszczenie świetlne i jak mu przeciwdziałać?

Na wykład Anny Diduch zapraszamy w piątek 15 marca.