Organizator:

Maria Jeglińska-Adamczewska w projekcie Connected

Podziel się

Dyrektor kreatywna targów ARENA DESIGN, Maria Jeglińska-Adamczewska jako jedna z 9 projektantów na świecie została zaproszona do stworzenia wystawy Connected, którą można oglądać w Design Museum w Londynie

Connected to nowy projekt, który ma na celu zbadanie adaptacji projektantów i rzemieślników pandemii, z którą mierzy się świat. American Hardwood Export Council (AHEC), Benchmark Furniture i Design Museum rzuciły wyzwanie dziewięciu projektantom, by Ci stworzyli stół i siedzenia do użytku własnego, tak by pasowały do nowych sposobu życia i pracy w domu. Jedną z projektantek jest Maria Jeglińska-Adamczewska, dyrektor kreatywna ARENA DESIGN, która stworzyła siedzisko i stół Arco.

 

Siedzisko i stół Arco czerpią inspirację z form rzeźbiarskich, mebli Shaker i dzieł Dom Hansa van der Laana. Koncentrując się na wyrazistej krzywej, stół wykorzystuje najwyższej jakości amerykańskie drewno wiśniowe ze starannie dopasowanymi, obrobionymi maszynowo deskami. Krzesło jest rzeźbiarskie i naśladuje krzywe ciała. Zamiast projektować krzesło, autorka chciała stworzyć siedzisko, które będzie pełnić funkcję mebla architektonicznego. Maria zdecydowała się użyć tylko jednego kształtu: zakrzywionej powierzchni, powtarzanej poziomo i pionowo, by utworzyć zarówno siedzisko, jak i stół.

 

 

Projektanci zaangażowani w Connected to: Ini Archibong (Szwajcaria), Maria Bruun (Dania), Jaime Hayon (Hiszpania), Heatherwick Studio (Wielka Brytania), Sebastian Herkner (Niemcy), Maria Jeglinska-Adamczewska (Polska), Sabine Marcelis (Holandia) , Studiopepe (Włochy) i Studio Swine (Wielka Brytania / Japonia).

Wystawę będzie można oglądać do 11 października w Design Museum w Londynie.