Organizator:

MOWO w strefie Form Przyszłości

Podziel się

Zajmują się projektowaniem produktu. Pracują w różnych technologiach oraz materiałach: w drewnie, konglomeracie, tworzywach.

MOWO studio zostało założone w 2010 roku przez Monikę Elikowską-Opala i Wojciecha Opalę.

Projektują bryły większe gabarytowo takie jak wanny czy kolekcje mebli oraz drobniejsze – uchwyty czy odświeżacze łazienkowe. Interesują ich różne zjawiska i działania – od nowych technologii i materiałów po tradycyjne rzemiosło. Bliska jest im estetyka prostoty. Wyznają zasadę aby zaprojektowane przedmioty nie były sezonowe, nie podlegały modom i pozostały niezmiennie funkcjonalne i atrakcyjne pomimo upływu czasu.

 

 

 

 

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.