Organizator:

Odkryj design w Poznaniu! Zapraszamy w marcu!

Podziel się

arena DESIGN od 2009 roku jest miejscem, które promuje innowacyjne wzornictwo oraz tworzy przestrzeń do współpracy między projektantami i producentami. 11. edycja wydarzenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się w dniach 12-15 marca 2019 r.

ARENA DESIGN zadebiutowała na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2009 roku. W dekadę Międzynarodowe Targi Poznańskie zbudowały markę ARENY DESIGN jako najważniejszego w Polsce wydarzenia adresowanego do branży kreatywnej. Dostrzegając jednak zmieniającą się rzeczywistość wspólnie z Marią Jeglińską, która objęła funkcję dyrektora kreatywnego wydarzenia, opracowano nowy format targów.

Przyszłoroczna edycja odbędzie się pod hasłem TransFormacje. – TransFormacje są charakterystyczną formą rozwoju w świecie ukształtowanym przez człowieka. Jednocześnie postęp technologiczny i zmiany społeczne przekładają się na proces wytwarzania i produkcji. To z kolei nie jest bez znaczenia dla pracy projektantów, którzy muszą się dostosować do nowych warunków rynku i technologii dostępnych na rynku, a tym samym zmuszeni są do ciągłego poszukiwania nowych zawodowych dróg. Podczas ARENY DESIGN przyjrzymy się TransFormacjom w kontekście projektowego ekosystemu, biorąc na warsztat nie tylko materiały, dzięki którym powstaje produkt. Nie uciekniemy też od dyskusji o budowaniu tożsamości marki – wyjaśnia Maria Jeglińska, dyrektor kreatywna ARENY DESIGN 2019.

ARENA DESIGN odbędzie się w dniach 12-15 marca 2019 r.