Organizator: Grupa MTP

Ola Mirecka w strefie Form Przyszłości

Podziel się

Ola Mirecka ze swoim projektem Nowoczesna Grecka Waza w przestrzeni: FORMY PRZYSZŁOŚCI – STREFA POLSKICH PROJEKTANTÓW

 

Obecnie mieszkająca w Danii projektantka Ola Mirecka jest absolwentką ASP w Warszawie i Royal College of Art w Londynie. Prowadzi multidyscyplinarne studio projektujące produkty i instalacje często łączące tradycyjne rzemiosło z nowymi technologiami. Przez ponad 3 lata projektowała dla LEGO System A/S, które nadal jest jej klientem. 

 

Jej praca badawcza skupia się na eksperymentalnych i interaktywnych procesach sprawdzających kiedy zabawa może być używana jako narzędzie do innowacji i jak stosowanie zabawy może pomagać w rozwiązywaniu problemów współczesnego świata. 

Nowoczesna Grecka Waza

 

Czarno i czerwono figurowe wazy ilustrujące sceny z życia codziennego zwykłych ludzi żyjących w XXI wieku zainspirowane ceramiką Starożytnej Grecji, która dzięki swojej trwałości wywarła nieproporcjonalnie duży wpływ na nasze rozumienie społeczeństwa greckiego w 1 tysiącleciu p.n.e. Poprzez swój projekt Ola Mirecka ma nadzieję wywrzeć podobny wpływ używając waz jako kapsuły czasu w postaci ilustrowanego przewodnika po zwyczajach i nawykach współczesnych Europejczyków dla przyszłych pokoleń.

 

O Strefie Form Przyszłości