Organizator:

Olga Milczyńska - Strefa Polskich Projektantów

Podziel się

Na Arena Design prezentuje swoją autorską kolekcję KUNSTKAMERA. Obiekty stworzone przez Olgę powstały z refleksji nad masową turystyką, niszczeniem środowiska i krajobrazem jako ideą.

Absolwentka wydziału ceramiki Royal Danish Academy of Fine Arts. Wiedzę praktyczną zdobywała w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei Południowej. Wykładowczyni School of Form. Współzałożycielka pracowni August Design Studio i stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło. W swoich autorskich pracach podejmuje tematy czasu i tradycji. Interesują ją tradycyjne techniki pracy i ich wpływ na współczesne otoczenie człowieka. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych.

Nazwa jej kolekcji pochodzi z fascynacji barokowymi zbiorami osobliwości, które swym bogactwem swoich ukazywały zachwyt nad wspaniałością świata natury. Stworzone w krótkich seriach, ręcznie wykonane prace łączą umiejętności ceramiczne, projektowe i rzeźbiarskie. W kolekcji znajdują się wazony, misy, patery ale także formy czysto rzeźbiarskie. Wszystkie prace wykonane są ręcznie z kamionki, pokryte szkliwem, często kilkakrotnie dla odpowiedniego efektu.

 

 

Kolekcja KUNSTKAMERA autorstwa Olgi Milczyńskiej powstała z refleksji nad masową turystyką, niszczeniem środowiska i krajobrazem jako ideą. Nazwa pochodzi z fascynacji barokowymi zbiorami osobliwości, które swym bogactwem ukazywały zachwyt nad wspaniałością świata natury. Stworzone w krótkich seriach, ręcznie wykonane prace łączą umiejętności ceramiczne, projektowe i rzeźbiarskie. W kolekcji znajdują się wazony, misy, patery ale także formy czysto rzeźbiarskie. Wszystkie prace wykonane są z kamionki, pokryte szkliwem, często kilkakrotnie dla odpowiedniego efektu.

 

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.