Organizator:

Pani Jurek - Strefa Polskich Projektantów

Podziel się

Pani Jurek to marka założona przez Magdę Jurek, artystkę i projektantkę. Projektuje lampy, produkty do wnętrz, książki i zabawki dla dzieci.

Cechą jej projektów jest niestandardowe podejście do przedmiotu. Tworzy przedmioty niestatyczne, wychodzące poza swoją stereotypową funkcję i pozwalające na interakcję z użytkownikiem. Konceptualne podejście do przedmiotu i niechęć do dopowiedzenia jego funkcji ale również upodobanie do koloru to wynik studiów malarskich projektantki na warszawskiej ASP. Jest autorką bestsellerowego projektu lampy z probówek Maria SC i współautorką książki Psikusy. Laureatka nagród MUST HAVE, BIB 2017 (Biennale of Illustration Bratislava), The Most Beautiful Book of the Year 2017.

 

 

Kolekcja TRN łączy kaligraficzną formę, wyraziste kolory i szlachetne materiały z najwyższej jakości rzemieślniczym wykonaniem. Inspiracją do jej powstania było malarstwo Jana Tarasina, który malował przedmioty jako serie znaków i symboli. W swojej najnowszej kolekcji Pani Jurek odwraca ten proces i zamienia ideogramy w rzeczy. Seria składa się ze stolików, luster i lamp. Jesionowe meble powstały we współpracy z pracownią Square Drop. Modułowe, ceramiczne lampy są ręcznie szkliwione, dzięki czemu każda staje się niepowtarzalnym obiektem.

 

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.