Organizator:

Podsumowanie trzeciego dnia Areny Design

Podziel się

Czym dla dizajnu jest rewolucja technologiczna? Czym jest oryginał w świecie kopii? Za nami trzeci dzień ARENA DESIGN 2020

Temat walki z kradzieżą intelektualną w branży dizajnu zdominował trzeci dzień ARENA DESIGN 2020. W strefie AD Talks spotkaliśmy się ze Stowarzyszeniem loveOriginal, które  podczas swojego panelu dyskusyjnego „Oryginał a kopia – szukam tańszego odpowiednika” uświadamiało wartość oryginalnego wzornictwa. Tezy z panelu w praktyce zaprezentowane zostały w ramach wystawy, przygotowanej przez Stowarzyszenie specjalnie na poznańskie targi.

Artur Kurasiński, ekspert marki VOX opowiadał o ekonomii doświadczeń w dizajnie z perspektywy nowych technologii. Dowiedzieliśmy się czym dla wzornictwa będzie wirtualna rzeczywistość i czy technologia VR będzie w stanie odpowiedzieć na potrzeby współczesnego konsumenta.

 

Torbjørn Anderssen (Anderssen & Voll) mówił o znaczeniu powolnego budowania marki i tym, że zwłaszcza dzisiaj kluczowy jest wybór celów. „10 lat poświęciłem rzucaniu się na problemy, dzisiaj znowu staram się przed nimi uciekać. Problemy powinny być rozwiązywane na etapie projektowym, nie podczas produkcji. Dzisiaj ważne jest to jak zaprojektujemy rozwiązanie problemów, a nie projektowanie nowych” – mówił Andressen.

Powrócił także motyw przewodni ARENA DESIGN 2020 podczas panelu „W duchu slow. Praktyczne porady, jak projektować i żyć świadomie”. Uczestników panelu pytała o redaktor magazynu MAGAZIF – Katarzyna Księżopolska.

Program strefy AD TALKS zakończyło pytanie Dominiki Olszyny z Wirtualnej Polski: kto dziś potrzebuje architekta wnętrz? Na pytanie odpowiadali Piotr Paradowski, Agnieszka Owsiany i Anna Wojczyńska.

 

O znaczeniu i roli innowacyjnych firm meblowych, o rozwijaniu nowatorskich pomysłów w branży uznawanej za jedną z najbardziej tradycyjnych, mogliśmy usłyszeć podczas trzeciego dnia ARENA DESIGN 2020 na Scenie Marki. Prelegenci podkreślali znaczenie nowoczesnych  technologii  jako napędu dla meblarskiego rozwoju. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła znaczenie odpowiedzialność jaka stoi przed projektantami i architektami przestrzeni.

Scena Marki dzieli się nie tylko nowoczesnym i wieloaspektowym podejściem do zagadnienia budowy marki, ale także równie ważnym w tej dyskusji – doświadczeniem. Dlatego ostatni dzień ARENA DESIGN 2020 poświęcony będzie powrotowi do czasów dzieciństwa i próbie nakreślenia sposobów wspierania kreatywności przyszłych pokoleń zajmujących się projektowaniem.