Organizator:

Spektakularny marzec na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Podziel się

Marcowy kalendarz wydarzeń Grupy MTP obfituje w wyjątkowe wydarzenia, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Bilety na koncerty wyprzedają się z dużym wyprzedzeniem, a pawilony targowe wypełniają się po brzegi zwiedzającymi.

Taniec, muzyka, wyszukany humor, literatura, wyborne trunki od rodzimych producentów i kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów – tak można w kilku słowach opowiedzieć o tym, co w tym miesiącu dzieje się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Gwiazdy w Sali Ziemi

Marzec rozpoczął się wyjątkowymi spotkaniami w Poznań Congress Center. 4 marca odbył się koncert Kuby Badacha, podczas którego można było usłyszeć interpretacje utworów Andrzeja Zauchy. To był wstęp do tego co w kolejnych dniach działo się na scenie zlokalizowanej w Sali Ziemi.

7 marca 1400 osób, widzów zgromadzonych w Sali Ziemi, przeniosło się w lata 90-tei zanuciło kultowy utwór „The Times of my life” podczas spektaklu muzycznego „Tribute to Dirty Dancing”. Tego wieczoru na scenie wystąpiło ponad 30 osób – solistów i tancerzy z Dirty Band, wykonujących wszystkie utwory na żywo, ze specjalnie przygotowaną choreografią i wizualizacją.

Dzień później, z kolei, na scenie pojawili się: Borys Szyc, Janusz Chabior i Michał Żebrowski z Teatru 6. Pietro, w błyskotliwej, pełnej humoru, ale i namiętności, opowieści o potrzebie przyjaźni, tolerancji i sile sztuki. Spektakl "ART" autorstwa Yasminy Rezy w reżyserii Eugeniusza Korina z tą wyśmienitą obsadą odbył się tego dnia aż dwukrotnie. Obejrzało go w sumie blisko 3000 osób, a bilety na oba przedstawienia wyprzedały się już z początkiem lutego.

Poznańskie Targi Książki i Targi Edukacyjne

W marcu na Międzynarodowe Targi Poznańskie powróciły także targi dla szerokiej publiczności. W dniach 11-13 marca odbyły się Poznańskie Targi Książki. Przez trzy dni uczestnicy targów mogli wziąć udział w ponad 150 spotkaniach autorskich. Wśród zaproszonych gości pojawili się bestsellerowi autorzy, w tym m.in.  Mariusz Szczygieł, Jakub Żulczyk, Ryszard Ćwirlej, czy Elżbieta Cherezińska. Ogromną popularnością cieszyła się także Giełda Winyli, Strefy Rodzinnego Czytania, Tłumaczy Literatury, Komiksu, Mangi i Scrabble.

W tym samym czasie odbyły się także Targi Edukacyjne, na których swoją ofertę zaprezentowało blisko 150 placówek oświatowych.

Oba wydarzenia od wielu lat przyciągają mieszkańców i mieszkanki Poznania, ale frekwencja tegorocznych edycji obu wydarzeń przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas trzech dni targi odwiedziło ponad 41 tys. osób – aż o 15% niż poprzednie edycje, które odbyły się w 2020 roku.

Już wkrótce

W dniach 17-19 marca w pawilonie nr 3 odbędzie się wydarzenie pod nazwą: Targi WINO – Targi Polskich Win i Winnic, podczas którego swoją ofertę zaprezentuje blisko 50 wystawców z różnych regionów winiarskich Polski. W trakcie targów będzie można spróbować i poznać przeszło 150 różnych win z Polskich winnic, a także wyjątkowych wyrobów regionalnych. W programie zaplanowano również prelekcje, warsztaty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

W ostatni weekend marca, z kolei, Grupa MTP zaprasza na Wiosenny Targ Ogrodniczy. To świetna okazja dla miłośników ogrodnictwa, by kupić nowe rośliny, akcesoria i zainspirować się wiosennymi trendami. Ogromne zainteresowanie ogrodnictwem, jakie można zaobserwować w ostatnich latach sprawia, że organizatorzy wydarzenia spodziewają się, że to będzie kolejny targowy weekend z sukcesem.

W kwietniu natomiast planowany jest duży blok targowy obejmujący takie wydarzenia jak:

  • Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER,
  • Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER,
  • Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE,
  • Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 
  • Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń  SECUREX

Wszystkie te wydarzenia w poprzednich latach przyciągały kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. Obserwowane zapotrzebowanie na wiedzę w zakresie trendów i nowych rozwiązań w poszczególnych branżach, jak i chęć nawiązywania i rozwoju kontaktów biznesowych pozwalają szacować, że także tegoroczne edycje (25-27.04.2022) będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem.

Więcej informacji: mtp.pl