Organizator:

TOK Studio - Strefa Polskich Projektantów

Podziel się

Zajmują się projektowaniem w obszarze produktu - mebli, oświetlenia i obiektów użytkowych.

Tok Studio założone przez Sonię Bąk-Tokarską i Michała Tokarskiego. Oboje są absol-wentami wzornictwa ASP w Łodzi i ASP w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdoby-wali m.in. w studiach Nikodema Szpunara oraz Jana Kochańskiego.

W produktach poszukują prostych rozwiązań, syntezy środków, ponadczasowej estety-ki. W procesie projektowym często wracają do pracy manualnej, rysunku, budowania makiet i modeli w skali.

 

 

Kolekcja trzech wazonów ze szkła płaskiego prezentuje jego nietypowe wykorzystanie w przedmiotach małej skali. Ideą projektu jest rozproszenie obrazu, wywołanie zmiany percepcji materiału. Efekt zmrożenia uzyskany, dzięki wykorzystaniu szkła satynowego, które jest matowe, podkreśla jego zimny charakter. Pomiędzy taflami szkła znajdują się folie z nadrukiem kolorystycznym, dzięki którym szkło częściowo traci swą przezierność.

 

Formy Przyszłości – Strefa Polskich Projektantów to nowa przestrzeń, której celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najciekawszych projektów polskich twórców. Pokazujemy prace, które swoją niebanalną stylistyką i pomysłowością pokazują innowacyjne i ponadprzeciętne podejścia do dobrze znanych już tematów i form. Udział w pierwszej edycji programu potwierdziło 27 twórców, którzy zaprezentują najciekawsze prace w przestrzeni zaprojektowanej przed dyrektor kreatywną Marię Jeglińską-Adamczewską.