Organizator:

UAU Projekt, twórczość w zgodzie ze środowiskiem

Podziel się

Pokazujemy sylwetki kolejnych Projektantów Roku według ARENY DESIGN

UAUPROJECT to studio projektowe z Warszawy. Założone przez Justynę Fałdzińską i Miłosza Dąbrowskiego, absolwentów Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP.

 

 

 

Eksplorują i eksperymentują z pro konsumenckimi możliwościami druku 3D w lokalnej produkcji. Jak twierdzą, to jest przyszłość zrównoważonego i ekologicznego wytwórstwa. W swojej twórczości pokazują, że druk 3D to najlepszy sposób na zwiększenie dostępności dobrego wzornictwa.

 

Tworzymy produkty z pasją i zaangażowaniem, tylko z najlepszej jakości materiałów. Dużą uwagę w naszej pracy poświęcamy detalom. Powierzchnie pokryte fakturami są jednym z naszych znaków rozpoznawczych. To był nasz pomysł na uszlachetnienie wydruków 3.

 

W procesie twórczym zwracają ogromną uwagę na środowisko i ekologię, używając bioplastików pochodzenia roślinnego bądź tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Ich projekty to głównie produkty codziennego użytku do produkcji z druku 3D. Są przygotowane do łatwego wytwarzania lokalnie przez końcowego odbiorcę, albo przez ich partnerów w mieście/kraju klienta. Wytwarzają również produkty na zamówienie w swojej pracowni w Warszawie, kładąc duży nacisk na jakość wykonania.

 

Dzięki stworzeniu całego procesu projektowania, dystrybucji i produkcji obiektów metodą cyfrową, ich produkty mogą być  dopasowane do każdego wnętrza. Zastosowanie w produkcji technologii przyrostowej pozwala na ograniczenie odpadów produkcyjnych do zera.

 

Nagrodę i wystawę Projektanci Roku ARENA DESIGN 2019 wspiera PURO Hotels.