Organizator:

Weź udział w akcji POMOC DLA UKRAINY

Podziel się

W dniu 02.03.2022 działalność rozpoczął największy w Wielkopolsce Centralny Punkt Zbiórki Darów dla Ukrainy. Ma on na celu skoordynowanie działań pomocowych dla Ukraińców będących już u nas, tych którzy przyjadą w najbliższym czasie, ale i dla tych, którzy pozostali na miejscu działań wojennych.

Wiemy, że akcji jest dużo! Wiemy, że część z Was zaangażowała się już prywatnie, ale i zapewne firmowo! Mamy jednak świadomość i informacje, że pomoc jest i będzie dalej potrzebna!

Dlatego chcemy zaprosić Was do włączenia się z nami w akcję, którą organizujemy razem z Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, Miastem Poznań.

Nad całością akcji czuwa Fundacja In_Spire, a jej miejscem są hale wystawiennicze Grupy MTP.

Jak możecie pomóc?

 1. Zorganizujcie zbiórkę pracowniczą w swojej firmie  / zróbcie większe wspólne zakupy / albo przekażcie nam to co produkujecie lub co sprzedajecie;
 2. Spakujcie swoje dary i dostarczcie do Centralnego Punktu Zbiórki na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – samochody osobowe i mniejsze dostawcze mogą wjechać bez wcześniejszego zgłoszenia się :)
 3. Jeśli zorganizowaliście dużą pomoc! i będziecie ją dostarczać tirem – jesteśmy na to gotowi – ale zgłoście ten fakt do nas, byśmy mogli się przygotować!
 4. Sprawdźcie jakich darów teraz potrzebujemy - lista poniżej.
 • koce,
 • pościele, kołdry, poduszki,
 • ręczniki,
 • termosy, kubki termiczne,
 • kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, itp.),
 • produkty dla dzieci (pieluchy, mokre chusteczki),
 • środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.,
 • proszki, płyny do prania i płukania odzieży,
 • gotowe dania w słoikach, m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.,
 • produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron.

Towary będą tu przyjmowane, sortowane i wysyłane transportami rządowymi do potrzebujących za granicą. 

Pomoc humanitarna jest bardzo ważna zarówno dla tych, którzy pozostali w Ukrainie jak i dla tych, którzy przyjechali do Polski. Stworzenie Centralnego Punktu Zbiórki darów jest bardzo cenną inicjatywą. Każdy Wielkopolanin, który chce wspomóc potrzebujących poszkodowanych w wyniku działań wojennych to wsparcie może tutaj przekazać dary.  Bardzo ważne aby potrzebne produkty trafiły jak najszybciej do mieszkańców Ukrainy – mówił podczas konferencji prasowej otwierającej Centralny Punkt Zbiórki Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

- To miejsce powstało, aby ułatwić i skonkretyzować pomoc. Chcemy zatrzymać falę spontaniczności, która w ostatnich dniach została podniesiona. W ostatnich dniach wiele osób udaje się na granicę we własnym zakresie. Taka pomoc nie jest dobrą drogą - wprowadza chaos i zamieszanie – podkreślał Ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.  

Bardzo ważny apel do mieszkańców Poznania, aby przekazywane produkty były nowe, a jeśli żywność to z długim terminem  ważności – apelował Jędrzej Solarski wiceprezydent Poznania.

W naszych sercach jest solidarność z osobami pokrzywdzonymi, dlatego gdy tylko zaistniała taka potrzeba Grupa MTP i fundacja In_Spire natychmiast włączyła się działania pomocowe. Patrzymy na to wręcz osobiście – wielu wystawców, partnerów, a nawet pracowników Grupy MTP pochodzi z Ukrainy. Cieszymy się zatem, że mogliśmy otworzyć pawilon nr 4 dla mieszkańców Poznania, firm i innych zainteresowanych włączeniem się w pomoc dla Ukrainy – mówiła Iwona Kasprzak, prezes fundacji In_Spire i rzecznik prasowy Grupy MTP.   

Punkt będzie działał od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 – 20:00 (wjazd od ul. Bukowskiej, bramą nr 6).