Organizator:

Wystawa “Zasoby” do zobaczenia w Łodzi

Podziel się

Wystawę „Zasoby. Od materiałów do produktów”, którą kuratorka Agata Nowotny premierowo pokazała podczas ARENY DESIGN będzie można obejrzeć od jutra w ramach Łódź Design Festival.

Wystawa ZASOBY to opowieść o początkach produktów, o budulcu, o materii, z której powstają rzeczy. O polskim przemyśle. Pokazuje to, jak pył przemienia się w naczynie, płaska blacha w widelec, nóż lub stołek, prosty kawałek drewna w oparcie fotela, a kliknięcie na ekranie w regał dopasowany do wielkości salonu. Przedstawia kilka obiektów obrazując drogę, jaką przeszedł materiał, by stać się tym, co nazywamy produktem. To opowieść o materiale i jego transformacjach – o wszystkim, co się dzieje na zapleczu produkcji – zwykle ukrytym przed naszym wzrokiem.

Na wystawie zobaczyć można ikoniczne krzesła produkowane przez Fameg z giętego drewna, konfigurowany przez aplikację regał Tylko, tradycyjne sztućce Hefry i nowoczesne lampy Chors. Pojawią się także ikoniczne projekty Jana Drosta produkowane przez hutę Edwanex, klasyczne kryształy z Huty Julia, historyczna porcelana Karolina, rzemieślnicze wyroby manufaktury Majoliki i ceramika łazienkowa Koła.

Wystawę „Zasoby. Od materiałów do produktów“ można obejrzeć w Łodzi w dniach 17-26 maja br.