Organizator:

Bieżące standardy bezpieczeństwa

24.02.2020 11:09:01

Podziel się

Grupa MTP podchodzi ze szczególną uwagą do sytuacji związanej z zachorowaniami na koronawirusa na świecie. Grupa MTP jest w stałym kontakcie z krajowymi służbami sanitarnymi i medycznymi wykonując ściśle ich zalecenia. Z najwyższą uwagą śledzimy na bieżąco komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) i działamy zgodnie z zalecanymi w nich procedurami.

Stale monitorujemy i wdrażamy analogiczne rozwiązania stosowane aktualnie przez największych europejskich organizatorów targów (Kolonia, Frankfurt, Monachium, Barcelona). Dodatkowo monitorujemy także bieżącą sytuację w polskich centrach wystawienniczych (Warszawa i inne ośrodki) gdzie obecnie i w najbliższym czasie odbywa się szereg imprez targowych, których gośćmi są wystawcy z Azji.

Utrzymanie wysokich standardów dotyczących bezpieczeństwa w każdym obszarze, w tym opieki medycznej, ochrony przeciwpożarowej czy bezpieczeństwa osobistego, od zawsze jest jednym z naszych priorytetów. Niemniej w związku ze zbliżającymi się targami podjęliśmy nadzwyczajne środki zapobiegawcze.

Działający zazwyczaj w czasie wydarzeń na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich punkt medyczny będzie pracował we wzmocnionym składzie. Zespół medyczny będzie w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz właściwym szpitalem. Dodatkowo Grupa MTP podjęła większe niż zazwyczaj działania dotyczące utrzymania czystości obiektów. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych toalety, poręcze i klamki będą wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez serwis sprzątający. Dodatkowo, w toaletach na terenie targów, umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a także udostępniono instrukcję GIS dotyczącą prawidłowego mycia rąk. W pawilonach rozwieszono także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w trzech językach.