Organizator:

O targach

Podziel się

ARENA DESIGN to jedyne w Polsce miejsce spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć i możliwości światowego dizajnu.

ARENA DESIGN od 12 lat łączy biznesowe prezentacje z merytoryczną analizą branży i środowiska. Jest częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich. Promuje polski i najlepszy oryginalny dizajn, łączy i sieciuje projektantów z producentami, wyznacza trendy.

 

 

Wydarzenie skierowane jest do:
- projektantów i architektów wnętrz przedstawicieli branży kreatywnej
- miłośników designu
- osób poszukujących nowych materiałów i rozwiązań technologicznych
- studentów szkół wyższych o profilu artystycznym i technicznym

Goście specjalni
Tradycją ARENY DESIGN stały się spotkania ze znanymi, światowej sławy projektantami, którzy dzielą się wiedzą, opowiadają o swoich inspiracjach, nietypowych pomysłach, pasji do projektowania, ale też o problemach, jakie można napotkać w zderzeniu z producentem czy konsumentem.

Projektanci Roku
Wyróżnienia dla młodych projektantów, których warto obserwować Konkurs Projektanci Roku jest organizowany w ramach ARENY DESIGN już po raz drugi. Celem konkursu jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych, pogłębienie wiedzy o designie wśród przedsiębiorców i klientów docelowych, a także wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

Top Design Award
Międzynarodowy konkurs TOP DESIGN award promuje innowacyjne wzornictwo na najwyższym poziomie. Wyróżnienie prestiżowym znakiem TOP DESIGN award jest narzędziem komunikacyjnym i promocyjnym stanowiącym potwierdzenie wybitnej jakości wzorniczej produktu. Oceny zgłoszonych produktów dokonuje niezależne Jury, złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie designu.

Formy Przyszłości
FORMY PRZYSZŁOŚCI – STREFA POLSKICH PROJEKTANTÓW to nowa przestrzeń, której zadaniem jest prezentowanie szerokiej publiczności – zarówno potencjalnym klientom, jak i przedsiębiorcom – najciekawszych projektów polskich projektantów.

Wizjonerzy Polskiego Wzornictwa
STREFA WIZJONERZY POLSKIEGO WZORNICTWA to przestrzeń, która jest dedykowana prezentacji polskich marek stawiających na wzornictwo wizjonerskie, odważne i innowacyjne. Zaprezentujemy najmocniejsze i najbardziej różnorodne polskie marki, które zainwestowały we współpracę z projektantami i te, które zostały stworzone przez znanych polskich designerów.

AD Rooms
Pierwsza edycja programu skierowanego do twórców branży dizajnu. Projekt ma na celu pokazanie kreatywności, specyfiki stylu oraz wyjątkowego sposobu aranżowania wnętrz. W ramach programu, ARENA DESIGN udostępniać będzie projektantom i biurom projektowym przestrzeń do zaaranżowania.

Dyrektor kreatywny
Maria Jeglińska-Adamczewska została dyrektorem kreatywnym wydarzenia. Maria urodziła się w 1983 roku w Fontainebleau we Francji. W 2007 r. ukończyła wzornictwo przemysłowe na prestiżowej ECAL w Lozannie, gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Pracowała w uznanych biurach projektowych, m. in. u Konstantina Grcica, Alexandra Taylora i w Galerie kreo. W 2010 roku w Londynie założyła własne studio – Office for Design & Research (Biuro Projektowania i Badań). Jego działalność obejmuje wzornictwo przemysłowe (meble, oświetlenie, przedmioty użytkowe), projekty badawcze i wystawiennicze. Jej klienci to między innymi: Ligne Roset, Kvadrat, Actus, Vitra, 1882ltd, St. Etienne Design Biennale, London Design Festival, Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.