Showroomy

12chairs

Showroom 12chairs prezentuje współczesne meble i oświetlenie – głównie w skandynawskiej i włoskiej stylistyce. Służy wiedzą, ciekawostkami i nowinkami z zakresu wyposażenia wnętrz.

 

Oferta: dla wszystkich gości i odwiedzających ARENA DESIG 12chairs proponuje -20% rabatu na swoją ofertę, która nie łączy się z innymi promocjami. Oprócz tego w salonie będzie można zobaczyć wystawę autorskiej fotografii Pawła Młodkowskiego pt. „Poszukiwania”. To artysta, którego prace były nagradzane i wyróżniane między innymi w konkursach: National Geographic, Sony World Photography Awards, International Photography Awards, Pilsner Urquell International Photography Awards, Pix de la Photographie, Moscow International Photography Awards.

Showroom 12chairs:
Adres: ul. Chwaliszewo 10/1
Godziny pracy: poniedziałekw godzinach 10.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 11.00-15.00.

 

Fabryka Form

Sklep Fabryka Form funkcjonuje od 2005 roku jako sklep internetowy, jak również od listopada 2008 jako sklep stacjonarny - wcześniej pod adresem Smocza 27, aktualnie w znacznie większej lokalizacji na Spokojnej 7 w Warszawie. Od sierpnia 2015 r. zapraszamy naszych Klientów także do nowego sklepu Fabryka Form /Magnolia przy ulicy Głogowskiej 40 w Poznaniu. Znajduje się tam nie tylko największa ekspozycja marki Alessi w Poznaniu, ale również szeroki wybór najpopularniejszych produktów oferowanych w FF, prezentów na każdą okazję i wiele innych.

Na starannie zaaranżowanej przestrzeni i setkach półek naszych sklepów, zgromadziliśmy ogromną ofertę najlepszych produktów wyposażenia wnętrz. Znajdziecie tam zarówno dekoracje, jak i meble, oświetlenie, artykuły wyposażenia kuchni czy łazienki. Na miejscu prezentujemy największą w Polsce ekspozycję produktów marki Alessi, Eva Solo, Menu, Iittala, Normann Copenhagen, Joseph Joseph oraz Koziol.

 

Oferta: W czasie akcji Miasto Żyje Designem sklep oferuje 20% rabatu na wszystkie marki oprócz Smeg i Kitchenaid. Promocja obowiązuje wyłącznie w sklepie stacjonarnym.

Fabryka Form:
Adres: ul. Głogowska 40
Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek godz. 11.00-20.00

 

Salon Kartell

"Życie jest doliną pełną róż, wybierzmy te bez kolców“ – mówi Karl Lagerfeld, jeden z najbardziej wpływowych projektantów, nawiązując do znaczenia nazwy niemieckiej marki (z jęz. niem. Rosenthal – dolina róż). Potwierdzeniem jego opinii jest seria unikatowych zdjęć, na których uwiecznił kolekcje uznane za symbole rozwoju tej manufaktury.

Podczas wystawy zaprezentujemy fotografie wykonane przez Karla Lagerfelda, który zaangażował do sesji Brada Kroeniga, jedną z najbardziej znanych twarzy męskiego modelingu. Do swojej sesji fotograficznej projektant wybrał tylko te obiekty, które go zafascynowały i w sposób szczególny zainspirowały. Znalazły się wśród nich porcelanowe przedmioty wg projektu Drora Benshetrita, Patricii Urquioli, Lino Sabatiniego, Waltera Gropiusa czy Bjorna Wiinblada. Na fotografiach sztuka przeplata się z życiem, a życie ze sztuką – zgodnie z życiową dewizą Philipa Rosenthala.

Wernisaż wystawy Ego - Karl Lagerfeld (wystawa fotografii Karla Lagerfelda).

Czas trwania wystawy: 14-16 marca 2019.
Adres: Salon Kartell oraz Rosenthal Studio,ul. Paderewskiego 8
Data wernisażu: czwartek 14 marca 2019 o g. 18.00.

Rosenthal

Zbieram, czy kolekcjonuję? Łacinskie słowo "collectio" oznacza po prostu "zbiór", powstaje więc pytanie, kiedy zbiór staje się kolekcją? Stosowanie konkretnych założeń i przestrzeganie przyjetych reguł pozwala "zbieranie" nazwać "kolekcjonowaniem". Przy szybko powiększającej się kolekcji pojawia się pytanie, kiedy pasja kolekcjonerska staje się uzależnieniem?

 

Opis wydarzenia: Andrzej Kareński od wielu lat jest kolekcjonerem porcelany, szczególnie upodobał sobie filiżanki do mokki. Jego zbiór liczy już ponad 100 unikatowych egzemplarzy. Na spotkaniu opowie o zasadach kolekcjonowania, przybliży cenne wskazówki oraz rady jak odróżnić kopię od oryginału. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną najbardziej unikatowe egzemplarze z kolekcji Andrzeja Kareńskiego.

Miejsce: Rosenthal Classic, ul. Paderewskiego 8
Data: Czwartek 14 marca 2019 o g. 19.00

 

RIDEX

Nasze autorskie kolekcje tkanin wpasowują się w najnowsze trendy  światowego designu. Niuanse kolorystyczne, składy materiałów i  najdrobniejsze detale wzorów są pieczołowicie dopracowywane przez szereg miesięcy, zanim tkaniny zostają zaakceptowane do nowości na kolejny sezon. W ostatnim czasie dużą rolę odgrywają welury, których bogactwo w naszej ofercie doceniane jest przez grono projektantów, naszych partnerów, jak i firmy produkcyjne w branży meblarskiej. Możemy się pochwalić bogatą ofertą materiałów naturalnych. Dużą grupę stanowią lny w różnych odsłonach, wariantach kolorystycznych i szerokościach. W minionych latach śledziliśmy rosnące zainteresowanie wzorami kwiatowymi, których również jest coraz więcej pod brandem Ridexu. W tym roku poszliśmy o krok dalej, w 2019 wprowadziliśmy kolekcję Wonderland oraz kilka kolekcji lnów, które zadowolą najbardziej wymagające gusta. Przyjmujemy  pierwsze pozytywne feedbacki po styczniowej premierze kolekcji.

Oferta: W ramach tegorocznej edycji Miasto Żyje Designem na hasło “Miasto żyje designem” klient otrzyma 15% zniżki na tkaniny.

Showroom RIDEX:
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek godz. 9-17, sobota 8-14
Adres: ul. Dąbrowskiego 345 w Poznaniu

TERRANO

TERRANO zaprasza na wykłady z elementami panelu dyskusyjnego.

  • SPOTKANIE Z LAUFEN-em i Pool-Spa

Data: 13 marca,  godz. 11.00
Temat: "Swoboda w projektowaniu wnętrz - czyli produkty solid surface ”
Prowadzący: Dariusz Rzeżnicki i  Damian Pezda

  • SPOTKANIE Z  GROHE

Data: 13 marca, godz. 12.00
Temat „Nowoczesne technologie w kuchni i łazience – w trosce o ekologię”,
Prowadzący – mgr inż. Mariusz Śliwiński – Project Manager w firmie Grohe

Na wydarzenie obowiązują zapisy:  [email protected] lub sms z imieniem i nazwiskiem na numer tel. 537 313 303 do dnia 12 marca

Salon Terrano
Adres: ul. Obornicka 337, Poznań

 

direct floor

Wierzysz, że podłoga tworzy klimat wnętrza? Lubisz nietuzinkowe rozwiązania? Doceniasz walory drewna? Lubisz być na bieżąco? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na co najmniej dwa z powyższych pytań, nie może Cię z nami zabraknąć w CZWARTEK 14.03.2018 w salonie direct floor!

O podłogach wiemy wszystko i chętnie się tą wiedzą dzielimy w ramach akcji Miasto Żyje Designem. W czwartkowe popołudnie opowiemy o najnowszych trendach w świecie podłóg drewnianych.

Oferta: Początek wiosny to dobry czas na premiery. Jako pierwszy będziesz miał okazję zobaczyć najnowszą kolekcję wielkoformatowych parkietów marki Scheucher - MULTIflor 700. Nie chcemy zdradzać wszystkiego, ale już dziś możemy powiedzieć, że jego wyjątkowość tkwi w różnorodnych opcjach ułożenia elementów, co z kolei gwarantuje naprawdę nieograniczone możliwości aranżacyjne.  O czym będziesz miał okazję się przekonać na spotkaniu, ponieważ przewidzieliśmy także strefę warsztatową. Szlachetne drewno wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego zapraszamy na poczęstunek i  degustację whisky. O tym trunku więcej opowie Ci jego znawczyni, Agnieszka Kaźmierska, autorka pierwszego kobiecego bloga w Polsce poświęconego whisky.

Wiosna pełna trendów, direct floor:

Gdzie: Salon podłóg i drzwi direct floor ul. Głogowska 261 A
Kiedy: Czwartek, 14.03. 2019 godz. 18.00

Wypełnij formularz, zapisz się już dziś. Liczba miejsc jest ograniczona!
Zapisy: https://www.webankieta.pl/ankieta/401577/wiosna-w-podlogach-tu-zaczyna-sie-design.html

W razie pytań prosimy o kontakt do Organizatora wydarzenia: Piotr Kupka, [email protected]

Galeria YES

Galeria YES istnieje od 1998 roku i powstała z inicjatywy Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Galeria mieści się w Bazarze Poznańskim przy ul. Paderewskiego 7 – miejscu pełnym tradycji i historii, położonym nieopodal Starego Rynku. Celem działania galerii jest promowanie polskiej sztuki złotniczej. Znajdziemy tutaj unikatowe dzieła autorstwa uznanych twórców oraz młodych, utalentowanych projektantów.

8 marca 2019 r. godz. 19:00

Wernisaż Ewy Nowackiej-Piechockiej, poznańskiej malarki, graficzki, projektantki

MANDALAS. Jewellery to enjoy

Mandala to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem nieba, transcendencji i nieskończoności tego, co na zewnątrz. Kwadrat zaś przedstawia sferę wewnętrzną, to, co jest związane z człowiekiem i ziemią. Obie figury łączy punkt centralny, który jest zarówno początkiem, jak i końcem całego układu. Wydobyte z podświadomości wzory i symbole, które wychodzą spod pędzla Ewy Nowackiej-Piechowiak, to coś więcej niż tylko estetyczna zabawa formą. Każda mandala dotyczy innego obszaru życia, nad którym chcemy pracować. Podczas wystawy zainicjowany zostanie nowy etap "życia" mandali, przeniesionych na biżuterię w formie pierścionków oraz naszyjników.

Galeria YES
Adres: ul. Paderewskiego 7, Poznań
Wstęp bezpłatny
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy kierować proszę na adres: [email protected]

14 marca 2019 r. godz. 18:00

FuckUp Story. Spotkanie dla projektantów biżuterii

FuckUp Story w Galerii YES to spotkanie spod znaku projektowania biżuterii, a jego głównym motywem będą odniesione na drodze do sukcesu... porażki. Katarzyna Bukowska oraz Magdalena Dąbrowska, główne projektantki w firmie YES Biżuteria, opowiedzą o procesie dochodzenia do formy, sztuce kompromisu, której uczy technologia, a nawet odmowa realizacji projektu ze strony działów sprzedaży czy marketingu.

Pierwsza część spotkania, które rozpocznie się o godzinie 18:00, opierać się będzie na rozmowie z Katarzyną Bukowską oraz Magdaleną Dąbrowską. Opowiedzą o pracy projektantek biżuterii, podzielą się swoimi spostrzeżeniami na procesu osiąania celów, ale i nałożą na to kalkę doświadczeń z zakresu produkcji, technologii, marketingu.

W drugiej części wieczoru głównymi bohaterami będę uczestnicy, którzy dobrowolnie poddadzą ocenie i weryfikacji swoje projekty – zarówno w sferze planów, jak i przyniesionych z sobą realizacji. Największym wyzwaniem będzie jednak zmierzenie się ze swoją kreatywnością i odpowiedzenie projektem na zadany temat, który zaproponują Katarzyna Bukowska i Magdalena Dąbrowska.

Galeria YES
Adres: ul. Paderewskiego 7, Poznań
Wstęp bezpłatny
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy kierować proszę na adres: [email protected]

IPNOTIC

Od ponad 10 lat dajemy Wam okazję spotkania z najwyższej próby designem wyposażenia wnętrz. Jesteśmy autoryzowanym dealerem marek takich jak VITRA, CASSINA, KNOLL THONET, MOROSO których produkty sygnują najwięksi projektanci XX i XXI wieku.

Naszą ekspozycję uzupełniają meble i dodatki zagranicznych marek między innymi: USM, FREIFRAU, KRISTALIA, HAY, ALIAS, ARPER, MAGIS, PEDRALI, TREKU; akcesoria j firm BOSA, MENU, dywany Miinu, biokominki firmy PLANIKA, a także fotografia Szymona Brodziaka. Oferujemy również meble polskich marek: COMFORTY, ZIĘTA, VZÓR. Nasz showroom rozświetlony jest lampami marek:  LightYears, Belux, Santa&Cole i Tobias Grau.

Takie nazwiska jak Ray i Charles Eames, Verner Panton, Antonio Citterio, Philippe Starck, Eero Saarinen, Frank Gehry, Ron Arad, Ronan i Erwan Bouroullec, Zaha Hadid i inne są gwarancją stylu i wysokiej jakości.

Oferta: 14 marca (czwartek) w godzinach 17-21 zapraszamy na prezentację przy lampce wina wyjątkowych lamp firmy Quasar.

Zapraszamy do nowego showroomu Ipnotic:
Adres: ul. Dąbrowskiego 107, Poznań
Godziny otwarcia: w godzinach 10-18.

Swarzędz Home

Photo Warm Up to spotkanie przybliżające temat kolekcjonowania fotografii artystycznej i wyjaśniające jak żyć z fotograficznymi obrazami na co dzień. Zapraszamy do udziału wszystkich, niezależnie od tego czy dopiero zaczynają i nie wiedzą nic, czy mają już na koncie pierwsze fotograficzne zakupy i marzą o budowaniu własnej kolekcji czy też na co dzień stykają się z zagadnieniami dekorowania wnętrz fotografiami w swojej pracy architekta lub projektanta wnętrz.

Fotograficzną rozgrzewkę poprowadzą: Ania Diduch (historyk sztuki) i Wojtek Wieteska (artysta fotografik).

Spotkanie składa się z części teoretycznej, wprowadzającej w świat pojęć związanych z fotografią kolekcjonerską i praktycznej, podczas której uczestnicy podzieleni na grupy będą ćwiczyć aranżowanie fotografii. Przeanalizujemy też dobre i złe praktyki w dekorowaniu przestrzeni zdjęciami na przykładach z codziennego życia i rzeczywistości wokół nas.

Showroom Swarzędz Home
Photo Warm Up vol. 2
Data: 13.03.2019/15.00-18.30
Adres: Wszystkich Świętych 4A, Poznań
Wstęp: wolny, ale obowiązują zapisy.
Zapisy pod adresem: [email protected]  do 12 marca 2019. Liczba miejsc ograniczona.