Wystawa “SPFP pin IT!”

Wystawa Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych jest kolejną, czwartą odsłoną w cyklu „SPFP pin IT!” na ARENA DESIGN. Zaprezentowane zostaną wybrane realizacje meblowe – wdrożenia z ostatniego czasu, zaprojektowane w ramach działalności trzech firm-biur projektowych, założonych przez naszych członków. Są to: „Towarzystwo Projektowe” – czyli projektanci Jerzy Porębski i Grzegorz Niwiński z zespołem (Warszawa), nowa marka „DOKI” – Studio 1:1, czyli Jarosław Szymański z zespołem (Gdańsk) oraz „Pawlak&Stawarski” – studio projektantów: Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego (Poznań).

Eksponowane projekty zostały zrealizowane dla wiodących producentów (Comforty,  Fameg, Noti) albo też wykonane przez wykonawców, współpracujących bezpośrednio z projektantami – jak w przypadku nowej marki DOKI. Zrealizowane meble były zaprezentowane na kilku najważniejszych imprezach targowych, gdzie zdobywały duży aplauz, uznanie i nagrody, a obecnie są na rynku w ofercie firm producenckich.

Kuratorami wystawy i autorami projektu są: Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski

Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych istnieje od 1963 roku. Skupia ok. 100 członków-profesjonalistów w dziedzinie projektowania, z różnych ośrodków w Polsce. SPFP od 2005 roku należy do BEDA – Bureau of European Design Associations. Celem Stowarzyszenia jest w szczególności zrzeszanie projektantów wzornictwa dla promowania i upowszechniania roli projektowania form przemysłowych w środowiskach reprezentujących działalność badawczo-rozwojową, zarządzanie, wytwórczość, marketing oraz przedstawicieli konsumentów; dbałość o wysoki poziom twórczy i etyczny projektantów form przemysłowych, celem zapewnienia właściwego udziału tej dziedziny w kształtowaniu kultury materialnej kraju w warunkach gospodarki rynkowej; opiniowanie i wypowiadanie się w sprawach dotyczących praktyki  zawodowej oraz uregulowań prawnych związanych z ochroną zawodu.